10 czerwca, 2021/Aktualności
  • Przez srodaslaska
  • 0

Średzcy harcerze prężnie działają w swojej siedzibie w Centrum NGO i organizują zajęcia dla dzieci i młodzieży, które mają nauczyć ich nowych umiejętności. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w plenerze, przed siedzibą NGO, a także w sąsiadującym parku.

 Podczas zajęć młodzi harcerze zdobywali umiejętności m.in. strzelania z łuku. – W czasie jednej gry terenowej harcerze i harcerki potrafią wykorzystać umiejętności z dziedziny terenoznawstwa, survivalu oraz technik harcerskich – podkreśla Agnieszka Czerniecka, Drużynowa 13. Grunwaldzkiej Średzkiej Drużyny Harcerskiej „KRZESIWO”.

Ze względu na trwającą jeszcze pandemię, zajęcia przy sprzyjającej aurze odbywają się na zewnątrz, także na terenie Centrum NGO. – To jest dla nas szansa na prawdziwa harcówke, Centrum NGO jest nie tylko miejscem w szkolnej sali, czy też kawałkiem biurowej przestrzeni, ale takim, gdzie dzieci nawet zimą będą mogły realizować swoje zainteresowania, spędzać razem czas na biwakach – zauważa Agnieszka Czerniecka.  – Harcerstwo to nie tylko wyjście do lasu, jak jeszcze nie dawno ktoś by pomyślał. Prowadząc zbiórki pobudzamy kreatywność i twórcze działanie dzieci – dodaje Agnieszka Czerniecka.

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *