3 marca, 2021/Aktualności
  • Przez srodaslaska
  • 0

Nowa organizacja znalazła swoją siedzibę w gminnym Centrum NGO. To Stowarzyszenie „Ostoja” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami. Komfortowe warunki pozwolą trenerom na fachową pomoc swoim podopiecznym.

 Stowarzyszenie ,, Ostoja” prowadzi działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością. W ramach projektów, jakie prowadzi organizacja, trenerzy pracy wspierają osoby z niepełnosprawnością w przygotowaniu do podjęcia pracy, znalezieniu zatrudnienia oraz udzielają długoterminowego wsparcia na stanowisku pracy i poza nim.

W związku z sytuacją epidemiologiczną Stowarzyszenie „Ostoja” nie miało już możliwości, aby korzystać z pomieszczeń wcześniej użyczonych organizacji. – Część swoich działań z klientami prowadziłyśmy spotykając się na mieście – wyjaśnia Marzena Socha, Trener Pracy Wspomaganej ze Stowarzyszenia „Ostoja”. – Występując z prośbą do Pana Burmistrza liczyłyśmy na przychylność i zrozumienie. Pan Burmistrz wykazał się niezwykłą wrażliwością i na naszą prośbę odpowiedział pozytywnie, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczne. Dzięki temu, będziemy mogły przeprowadzać spotkania z uczestnikami projektu i grupy wsparcia w komfortowych warunkachdodaje Marzena Socha.

Dzięki nowej siedzibie w Centrum NGO osoby niepełnosprawne będą mogły bez przeszkód korzystać z pomocy stowarzyszenia. –  Do tej pory, pomimo trudnej sytuacji w naszym kraju związanej  z covid-19, udzielamy niezbędnego wsparcia naszym uczestnikom  projektu, aby utrzymali zatrudnienie na otwartym rynku pracy, bądź je podjęli – podkreśla Ewelina Janicka, Trener Pracy Wspomaganej w Stowarzyszeniu „Ostoja”.  

Terapeutki stowarzyszenia będą dyżurować w nowej siedzibie w Centrum NGO w poniedziałki w godz. 8:30 -15:00, czwartki w godz. 9:00- 16:00 i w piątki w godz. 8.30  -17:00.

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *