15 kwietnia, 2021/Aktualności
  • Przez srodaslaska
  • 0

Gminne Centrum NGO to pierwsza oficjalna siedziba dla Klubu „Skarby” Środa Śląska. O tym, dlaczego była im potrzebna, kogo szkolą i jakie mają plany, rozmawiamy z Maciejem Kogutkiem, Prezesem Zarządu Klubu i trenerem grup młodzieżowych.

Prezes Maciej Kogutek w nowej siedzibie Klubu w Centrum NGO

 

– Czy każdy może zapisać dziecko do Klubu Skarby Środa Śląska?

Klub prowadzi szkolenie dziewcząt i chłopców w piłce nożnej we wszystkich grupach dziecięcych. Zaczynając od Skrzatów (5, 6 i 7-latki), Żaków (8 i 9-latki), przez Orlików (10 i 11-latki), aż po Młodzików (12 i 13-latki). Szkolenie prowadzone jest zgodnie z Program Szkolenia Akademii Młodych Orłów PZPN, który jest również zgodny z Narodowym Modelem Gry. Jakość szkolenia „Skarbów” potwierdza nadany przez Polski Związek Piłki Nożnej w roku 2019 certyfikat Brązowy, przyznawany dla wyróżniających Szkółek Piłkarskich.

– Od niedawna siedziba Klubu znajduje się w gminnym Centrum NGO. Gdzie mieściła się przedtem?

– Do tej pory Klub nie posiadał biura. Spotkania Zarządu odbywały się w restauracjach lub w prywatnym domu jednego z członków Klubu.

– To znaczy, że Klub potrzebował swojej oficjalnej siedziby. Jakie korzyści według Pana przyniosło utworzenie biura w Centrum NGO?

– Biuro w Centrum NGO daje wiele dodatkowych możliwości. Od spotkań z rodzicami zawodników, przez spotkania zarządu, spotkania ze sponsorami, po wizyty kontrolne i audyty Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– W jakie dni i w jakich godzinach można zastać przedstawicieli Klubu w Centrum NGO?

– Zapraszamy do nowego biura w poniedziałki w godzinach 10-12, w środy w godz. 12-16 oraz w piątki w godz. 14-16.

– Klub otrzymał w tym roku dotację od Gminy Środa Śląska. Na co przeznaczycie Państwo przekazane środki?  

– Klub Sportowy Skarby Środa Śląska otrzymał dofinansowanie od Gminy na realizację zadania „Kibicuję bo kocham – Gram bo kocham”. Zadanie jest współfinansowane ze środków gminy w wysokości 8 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego, wynagrodzenie trenerów oraz opłacenie obiektów sportowych.

– Czy Klub otrzymuje także inne wsparcie? Obserwując Państwa działalność można zauważyć, że podopieczni „Skarbów” często wyjeżdżają na turnieje i mecze w całej Polsce.

– Szkółka otrzymuje dofinansowanie z projektu Ministerstwa Sportu w ramach Programu Certyfikacji, dzięki któremu zawodnicy uczestniczą w wielu rozgrywkach, meczach i turniejach. Tyko w tym roku nasi zawodnicy uczestniczyli już w turniejach we Wrocławiu, Krakowie, Olsztynie, a przed nimi w tym półroczu jeszcze turniej w Zakopanem.

 – Brzmi zachęcająco. Z pewnością Klub organizuje także wyjazdy typowo treningowe.

– Oczywiście, w ramach procesu szkolenia, przynajmniej 3 razy w roku organizujemy obozy, kolonie i wyjazdy sportowo-integracyjne w kraju i zagranicą. Szkółka cały czas się rozwija, trenerzy zdobywają dodatkowe kompetencje i kwalifikacje, systematycznie prowadzony jest nabór do grup treningowych. Zapraszamy wszystkie dzieci do przygody ze sportem.

– Dziękuję za rozmowę.

Agnieszka Kogutek, Trener i Kierownik obozów i półkolonii w nowej siedzibie w Centrum NGO

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *