14 maja, 2021/Aktualności
  • Przez srodaslaska
  • 0

Stowarzyszenie „Ostoja” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami prowadzi nabór do projektu skierowanego do osób niepełnosprawnych, które chcą znaleźć pracę. Spotkania rekrutacyjne prowadzone są w gminnym Centrum NGO przy ul. Konstytucji 3-go Maja 11 , gdzie „Ostoja” ma swoją siedzibę.

 Projekt pod nazwą „Zatrudnienie wspomagane skuteczną formą włączenia osób z niepełnosprawnością w rynek pracy”, do którego nabór prowadzi „Ostoja” skierowany jest przede wszystkim do osób z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności. – Szukamy osób, które są pełnoletnie, skończyły szkołę, są w wieku przedemerytalnym i jednocześnie chcą podjąć zatrudnienie – tłumaczy Małgorzata Socha, Trener Pracy Wspomaganej w Stowarzyszeniu „Ostoja”.

W ramach projektu w stu procentach finansowanego przez PFRON, uczestnicy otrzymują pomoc psychologa i trenera pracy, który udaje się z nimi do miejsca zatrudnienia i pomaga wprowadzić w nowe obowiązki. – Do każdego beneficjenta projektu podchodzimy indywidualnie, szukamy dla niego zatrudnienia zgodnego z jego preferencjami i umiejętnościami, dopasowujemy się do uczestników w zależności od potrzeb – wyjaśnia Małgorzata Socha.

W siedzibie stowarzyszenia – w gminnym Centrum NGO, prowadzone są rozmowy rekrutacyjne z uczestnikami projektu. – Tam dopełniamy wszystkich formalności i przeprowadzamy rozmowy z kandydatami – dodaje Trener Małgorzata Socha. Nabór trwa jeszcze do 14 maja, ale lista uczestników już prawie się zapełniła. – Zawsze służymy jednak poradą i pomocą – zapewnia Małgorzata Socha.  

Stowarzyszenie „Ostoja” przyjmuje w Centrum NGO w poniedziałki w godz. 8.30-15, w czwartki w godz. 9-16 i w piątki w godz. 8.30-17, po wcześniejszym umówieniu się, ze względu na pracę w terenie trenerów.

 

 

 

 

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *