26 marca, 2021/Uncategorized
  • Przez srodaslaska
  • 0

Klub Glory Boks Kick-Boxing Środa Śląska od niedawna ma siedzibę w gminnym Centrum NGO, gdzie dyżury pełnią przedstawiciele klubu. Obok na stadionie miejskim OSiR odbywają się treningi zawodników klubu.

Glory Bocks Kick-Boxing Środa Śląska to klub sportów walki. Prowadzi zajęcia z boksu ,kick boxingu  oraz elementów samoobrony. Treningi podzielone są na dwie grupy. Pierwsza z nich to podstawowa dla początkujących dzieci i młodzieży zaczynających swoją przygodę ze sportami walki. Druga zaś, zaawansowana zrzesza kadrę osób na wyższym poziomie technicznym, które przygotowują się do startów w zawodach boksu lub kick-boxingu. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.

– Obecnie jesteśmy zlokalizowani na Stadionie Miejskim OSiR w Środzie Śląskiej, gdzie odbywają się zajęcia dla najmłodszych adeptów, 11-latkowie uczą się kunsztu np. boksowania – wyjaśnia Radosław Pupin, założyciel i jednocześnie trener Klubu Glory Boks Kick-Boxing Środa Śląska. – Teraz jesteśmy także obecni w Centrum NGO nie daleko klubu, po sąsiedzku. Nasi przedstawiciele będą pełnić  dyżur w każdy wtorek w godzinach 14-15, podczas którego można przyjść i zaczerpnąć informacji na temat treningów i działania klubu – dodaje Radosław Pupin.

Klub Glory boks kick-boxing otrzymał też w 2021 roku dofinansowanie od Gminy Środa Śląska na realizację zadania pn. „Treningi boksu kick-boxingu”. Jego wartość to 15 tys. zł, zaś wkład własny klubu wynosi 6,6 tys. zł.

 – Cieszę się, że Gmina Środa Śląska aktywnie pomaga naszemu klubowi w postaci wsparcia finansowego, które pozwala na dalszy rozwój młodych adeptów pięściarstwa oraz kick-boxingu – mówi trener Radosław Pupin. – Dzięki tym środkom mamy możliwość wyjazdów na liczne turnieje w Polsce i reprezentowania Gminy Środa Śląska, a także zakupu sprzętu treningowego oraz środków zabezpieczających nasze zdrowie w dobie pandemii – podkreśla Radosław Pupin i zaprasza na treningi. – Mam nadzieję, że to nastąpi wkrótce, że ruszymy i wrócimy do normalności – podkreśla.

FOT. Klub Glory Boks Kick-Boxing Środa Śląska/Facebook

 

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *