4 lutego, 2021/Aktualności
  • Przez srodaslaska
  • 0

Pod koniec stycznia br. w siedzibie Centrum NGO Burmistrz Adam Ruciński podpisał umowę na dotację celową dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego XX-lecie Środa Śląska z Prezesem Ryszardem Burgielem i Wiceprezes Anną Pasternak na czele. Wsparcie od średzkiego magistratu wyniosło 12 tys. zł.

Dotacja od Gminy Środa Śląska będzie przeznaczona na zakup 5 kamer do monitorowania ogrodu, rębaka bębnowego do likwidacji wyciętych drzew i gałęzi na terenie ogrodu oraz wymianę 150 m skorodowanego i zniszczonego ogrodzenia wewnętrznego wzdłuż alei na I i II polu ogrodu.

Umowa na udzielenie dotacji celowej została podpisana w Centrum NGO, gdzie ROD XX-lecie Środa Śląska ma swoją siedzibę od grudnia 2020 roku. – Jesteśmy usatysfakcjonowani dofinansowaniem z Gminy i bardzo za nie dziękuję zarówno Panu Burmistrzowi, jak i Radnym, w imieniu całego zarządu – mówi Ryszard Burgiel, Prezes ROD XX-lecie Środa Śląska. – Gmina Środa Śląska wspiera naszą działalność już od kilku lat. Dzięki temu udało nam się m.in. zamontować 11 studni, wymieniać sukcesywnie stare ogrodzenie, a także postawić budynek gospodarczy i zaopatrzyć go w potrzebny sprzęt ogrodniczy – dodaje Prezes Ryszard Burgiel.

Gmina Środa Śląska przyznała lokalnym działkowcom dotację w wysokości 12 tys. zł, co stanowi 80% nakładów potrzebnych do zrealizowania powyższych zadań. Wkład ROD XX-lecie Środa Śląska wynosi 3 tys. zł. Na zrealizowanie zadań ujętych w umowie na udzielenie dotacji średzcy działkowcy mają czas do połowy listopada br.

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *