29 kwietnia, 2021/Aktualności
  • Przez srodaslaska
  • 0

Koło nr 20 Polskiego Związku Wędkarskiego „Sazan” w Środzie Śląskiej stacjonuje teraz w gminnym Centrum NGO. To właśnie tam, w nowoczesnej sali konferencyjnej przeprowadzane są egzaminy na kartę wędkarską dla nowych członków. 

Średzkie Koło PZW w ubiegłym roku obchodziło 70-lecie istnienia. – Na chwilę obecną liczba naszych członków to 650 wędkarzy – przekazuje Jerzy Durman, Prezes Koła nr 20 „Sazan” w Środzie Śląskiej. – To mój osobisty sukces, kiedy obejmowałem stanowisko prezesa 6 lat temu, liczba członków wynosiła 267. To także efekt pomocy ze strony Gminy Środa Śląska i Pana Burmistrza w formie corocznych dotacji dla naszego Koła. Dzięki temu możemy organizować zawody dla dzieci i kupować potrzebne wyposażenie – wyjaśnia Jerzy Durman.

Poprzednia siedziba Koła mieściła się przy ulicy Białoskórniczej 1. Teraz wędkarzy można zastać w Centrum NGO. – Nowa siedziba zapewnia nam wyższy standard funkcjonowania, dostaliśmy do użytku w pełni umeblowane biuro z dostępem do Internetu – zapewnia Prezes Durman.

W sali konferencyjnej Centrum NGO przeprowadzane są także ustne egzaminy na kartę wędkarską. – W okresie pandemii przeprowadzamy egzaminy częściej, dla mniejszej ilości osób. Pytania dotyczą np. okresów ochronnych ryb, ich wymiarów, czy przepisów obowiązujących wędkarzy nad wodą. Karta wędkarska wydawana jest dożywotnio. Wstąpienie do naszego Koła wiąże się ze zdaniem egzaminu i opłaceniem składek członkowskich – tłumaczy Jerzy Durman.

Biuro Koła nr 20 PZW „Sazan” czynne jest w każdą środę i piątek w godz. 15- 17. Ale działalność średzkich wędkarzy nie ogranicza się do pracy biurowej. Nasze Koło ma pod swoją opieką 4 akweny: Kajaki, Brodno, Słup, Piersno. Dbamy o nie, przeprowadzając w czynie społecznym czyszczenie zbiorników i zarybienia, przeprowadzamy tam również zawody wędkarskiereasumuje Prezes Jerzy Durman.

 

 

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *