12 marca, 2021/Uncategorized
  • Przez srodaslaska
  • 32
  • 0

Jeśli jesteś rodzicem i zastanawiasz się, czy warto zapisać dziecko do harcerstwa, to średzki oddział Związku Harcerstwa Polskiego udowadnia, że naprawdę warto. Zajęcia, jakie drużyna prowadzi w swojej nowej siedzibie w Centrum NGO są dowodem na to, że harcerstwo to organizacja, w której dziecko może zdobyć umiejętności, o jakich nie mówi się w szkole.

– Wystarczy jeden obóz, żeby dziecko umiało rozpalić ognisko, spakować porządnie plecak na wędrówkę, przygotować samodzielnie prosty posiłek, przyszyć guzik – zapewnia Agnieszka Czerniecka, Drużynowa 13 Grunwaldzkiej Średzkiej Drużyny Harcerskiej „KRZESIWO”. – Nauczy się też korzystać z mapy, wstawać bez zająknięcia w środku nocy, nie spóźniać się, działać w grupie. Przeżyje mnóstwo przygód: od spania w namiocie, przez przeprawę przez rzekę. Harcerstwo to nie tylko las i ogniska – przekonuje Agnieszka Czerniecka.

Z biegiem czasu, w harcerskich szeregach dzieci rozwijają swoje umiejętności interpersonalne. Nowoczesny rozwój drużyn w Środzie Śląskiej zapewnia nowy budynek Centrum NGO. Sale konferencyjne z pełnym wyposażeniem takim jak rzutnik, ekran oraz szafy na materiały programowe – to idealne miejsce dla harcerskich zbiórek. – Dzięki temu zbiórki wkroczyły w nowoczesną formę prowadzenia. Budynek Centrum NGO zapewnia naszej drużynie dostęp do kuchni, dzięki czemu realizacja zbiórek z gotowaniem jest możliwa nawet zimą. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po ponad 5 latach działania naszych Drużyn Harcerskich mamy swoje miejsce – mówi Agnieszka Czerniecka.

Zajęcia 13. Grunwaldzkiej Średzkiej Drużyny Harcerskiej „Krzesiwo” i 77. Grunwaldzkiej Średzkiej Drużyny Starszoharcerskiej „Busola” odbywają się w każdy piątek w godz. 17.30-19.00  i zrzeszają dzieci i młodzież w wieku 11-16 lat. Zainteresowani zapisaniem dziecka do Związku Harcerstwa Polskiego mogą kontaktować się za pomocą adresu mailowego: srodaslaska@zhp.pl.

 

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *